Marki – Przydatne adresy – Urzędy, Biura, Centra, Sklepy

Marki, Polska - przydatne adresy

Marki, Polska - Podstawowe informacje

Miasto Marki jest położone w powiecie wołomińskim w województwie mazowieckim. Znajduje się na północ od Warszawy i przylega do stolicy. Dojazd do centrum Warszawy jest stąd często wygodniejszy i szybszy niż z niektórych części samej Warszawy (jak np. skrajnych części Białołęki).

Miasto ciągle się rozrasta. Nowe inwestycje (jak np. Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne) oraz osiedla mieszkaniowe powstają tutaj jak grzyby po deszczu. Liczba ludności na koniec 2021 r. wynosiła ponad 43 tys. 

Marki wydają się ciekawym miejscem do prowadzenia działalności gospodarczej: szybko rozwijające się miasto i bliskość stolicy są w tym przypadku dużymi plusami.

Urząd Skarbowy właściwy dla Marek znajduje się w Wołominie. Tak samo ZUS. Natomiast Powiatowy Urząd Pracy mieści się w Radzyminie (jest to filia Powiatowego Urzędu Pracy z Wołomina, która obsługuje trzy gminy: Marki, Dąbrówka oraz Radzymin).

Marki - Przydatne adresy dla osób prowadzących działalność gospodarczą

Placówki w Markach i okolicy Adres Godziny otwarcia Telefon
Urząd Miasta Marki
al. Piłsudskiego 95, 05-270 Marki
Pon-Czw: 8-16, Pt: 8-14
227811003
Urząd Skarbowy Wołomin
Przejazd 2, 05-200 Wołomin
Pon: 8-18, Wt-Pt: 8-15
227877582
ZUS Inspektorat Wołomin
Mikołaja Reja 20, 05-200 Wołomin
Pon: 8-17, Wt-Pt: 8-15
225601600
Powiatowy Urząd Pracy Wołomin - Filia w Radzyminie
ul. Komunalna 8A, 05-250 Radzymin
Pon-Pt: 8:30-14:30
227865515
Pałacowa 17/1, 05-270 Marki
Pon-Pt: 8-16
514156797

Marki - Inne przydatne lokalizacje

Poniżej przedstawiamy popularne punkty w Markach, które są często odwiedzane i przez przedsiębiorców (niektóre z nich mogą w jakimś stopniu ułatwiać prowadzenie działalności) oraz przez pozostałych mieszkańców Marek.

MCER Marki - Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne

Adres Godziny otwarcia Telefon Strona www
Wspólna 40, 05-260 Marki
Pon-N: 6-22
221002341

MCER to jedyny w Polsce ekologiczny i „zero-energetyczny” budynek użyteczności publicznej.

15 tys. m2 powierzchni inwestycji zostało podzielone na 2 budynki: edukacyjny oraz sportowo-rekreacyjny. Część szkolna została oddana do użytkowania 2. września 2019 r., a część sportowo-rekreacyjna 30. listopada 2019 r.

M1 Marki

Adres Godziny otwarcia Telefon Strona www
al. Piłsudskiego 1, 05-260 Marki
Pon-S: 9-12
227615555

Na terenie M1 Marki możliwy jest wynajem powierzchni sklepowej oraz pasażu.

Makro Marki

Adres Godziny otwarcia Telefon Strona www
Wolności 50, 05-091 Ząbki
Pon: 1:00-0:00, Wt-Pt: czynne całą dobę, S: 0:00-22:00, N: zamknięte
227715636

Makro Cash & Carry znajduje się na pograniczu Marek, Ząbek i Warszawy. Wiele osób myśli, że znajduje się w Markach, jednak realnie są to już Ząbki 🙂 Centrum handlowe po drugiej stronie drogi leży już na terenie Marek.

Jest to przydatne miejsce dla przedsiębiorców. W hali Makro znajdziemy duży wybór produktów spożywczych, artykułów przemysłowych i sprzętu gastronomicznego, a dodatkowo wsparcie dla biznesu.

Marki są miastem. Prawa miejskie uzyskały w 1967 r. Znajdują się w powiecie wołomińskim.

Tak. Warto sprawdzić ofertę na stronie MCERu oraz ZUKu (Zakład Usług Komunlanych), które zarządzają różnymi obiektami w Markach. Po złożeniu odpowiedniego podania w określonym czasie można zarezerwować np. bezpłatnie boiska piłkarskie oraz inne obiekty.

Makro znajduje się w Ząbkach. Jednak leży na pograniczu Ząbek, Marek i Warszawy, dlatego wiele osób myśli, że Makro jest położone w Markach. Już po drugiej strony ulicy zaczynają się Marki (centrum handlowe M1).

Potrzebujesz księgowej w Markach?

Przed założeniem własnej działalności gospodarczej, zdecydowanie warto znaleźć odpowiednie biuro rachunkowe. Doświadczona księgowa nie tylko służy pomocą w doborze odpowiedniej formy opodatkowania, dostosowanej do charakteru Twojej firmy i korzystnej dla Ciebie, ale również udziela wskazówek dotyczących optymalnego wykorzystania różnych ulg.

Sprawdź pełną ofertę usług świadczonych przez Znajomą Księgową. Jej profesjonalne wsparcie pomoże Ci skutecznie zarządzać księgowością i podatkami, umożliwiając spokojne skoncentrowanie się na rozwoju własnego biznesu.

Księgowa dla Ciebie

biuro rachunkowe znajoma-ksiegowa.pl

Siedziba naszego biura znajduje się zaledwie ok. 1km od Warszawy (w pobliżu Centrum Handlowego M1).

Zapoznaj się z naszą ofertą: biuro rachunkowe Targówek oraz biuro rachunkowe Ząbki, aby znaleźć ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb. Oferujemy kompleksowe wsparcie księgowe, które pozwoli Ci skoncentrować się na rozwijaniu własnej firmy. Oferujemy również usługi księgowe online dla osób z całej Polski. Zadzwoń i zapytaj o ofertę!

Wybierz księgową.

Wszystko na czas, szybki kontakt mailowy i telefoniczny, prowadzenie przez niekiedy zawiłe procedury. Miła i fachowa obsługa.

Ewelina Jastrzębska

Warszawa

Rzetelność, profesjonalizm i życzliwość. Pani Monika cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania, jakie miałam zakładając własną działalność i jasno tłumaczyła wszelkie zawiłości. Polecam z całego serca!

Ewa Tacka

Poznań

Od ponad roku korzystam z pomocy Pani Moniki, znajomej-księgowej. Uważam, że jest to osoba bardzo kompetentna, rzetelna, miła i pomocna. Polecam usługi jej biura.

Paweł Czeluściński

Warszawa

Te artykuły też mogą Cię zainteresować