PKD projektowanie stron internetowych – kod PKD 62.01.Z

PKD projektowanie stron internetowych

Kody PKD projektowanie stron internetowych: 62.01.Z

W przypadku tworzenia stron internetowych najczęściej obowiązuje kod PKD o numerze 62.01.Z: „Działalność związana z oprogramowaniem”.

Każdy przedsiębiorca podczas zakładania działalności gospodarczej musi określić jaki rodzaj działalności będzie prowadził. W tym celu należy wybrać co najmniej jeden kod PKD. W Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) usługi związane z projektowanie stron www zostały uwzględnione w sekcji „J”, dziale 62, grupie 62.0 oraz klasie 62.01. Dokładny kod PKD dla tego typu działalności to 62.01.Z

Zgodnie z oficjalnymi informacjami znajdującymi się na portalu biznes.gov.pl wspomniana podklasa obejmuje m.in. oferowanie takich usług jak:

 • projektowanie stron internetowych
 • pisanie i modyfikowanie oprogramowania
 • badanie, dokumentowanie i wspomaganie oprogramowania
 • pisanie zleceń sterujących programami dla użytkowników
 •  analizowanie, projektowanie systemów gotowych do użycia
 • tworzenie, rozbudowę oraz dostarczanie oprogramowania wykonanego na zlecenie określonego użytkownika
 • tworzenie dokumentacji dla oprogramowania wykonanego na zlecenie określonego użytkownika
 • pisanie programów na zlecenie użytkownika

Klasa (ten kod PKD) nie uwzględnia:

 • publikowania pakietów oprogramowania sklasyfikowanego w 58.29.Z, czyli związanych z „działalnością wydawniczą w zakresie pozostałego oprogramowania”, czyli tworzenia, dostarczania i dokumentacji standardowego oprogramowania, bez uwzględnienia specyficznych wymagań klienta (systemów operacyjnych, programów użytkowych i pozostałych)
 • tłumaczenia i przystosowania programów na potrzeby rynku, wykonywane na własny rachunek, sklasyfikowanych również w podanej wcześniej klasie 58.29.Z
 • planowania i projektowania systemów komputerowych, które integrują sprzęt komputerowy, oprogramowanie i technologie komunikacyjne, sklasyfikowanego w 62.02.Z, włączając w to szkolenia dla użytkowników. 

Projektowanie stron internetowych - co zrobić, gdy masz problem z ustaleniem kodu PKD?

Jeśli mimo uwzględnienia powyższych informacji napotykasz trudności w ustaleniu właściwego kodu PKD dla swojej działalności, możesz skorzystać z kilku alternatyw:

 • skonsultuj się z ekspertem w swoim biurze rachunkowym, aby dowiedzieć się, który kod najlepiej odpowiada charakterowi Twojej działalności. Księgowi obsługujący różne firmy posiadają wiedzę, która może być pomocna w tej kwestii. Polecamy skorzystanie z tej opcji 🙂
 • znajdź przedsiębiorstwo oferujące podobne usługi i sprawdź w bazie CEIDG, jakie kody PKD są mu przypisane. To również dobre rozwiązanie – szybkie, proste i darmowe.
 • złóż stosowny wniosek z zapytaniem do Urzędu Statystycznego w Łodzi (niezależnie od miejsca prowadzenia działalności). Urząd wyda opinię dotyczącą odpowiedniego kodu PKD dla Twojego przypadku. Należy jednak pamiętać, że ta opcja jest bardziej czasochłonna, a za zgłoszenie wniosku zapłacisz ponad 60 zł.

Księgowa dla projektanta stron internetowych

Przed rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej, zdecydowanie zaleca się znalezienie odpowiedniego biura rachunkowego. Kompetentna księgowa nie tylko służy pomocą w doborze odpowiedniej formy opodatkowania, dopasowanej do charakteru Twojej firmy i korzystnej dla Ciebie, ale również udziela wskazówek dotyczących optymalnego wykorzystania różnych ulg.

Zapoznaj się z pełną gamą usług oferowanych przez Znajomą Księgową. Jej profesjonalna obsługa pomoże Ci skutecznie zarządzać księgowością i podatkami, umożliwiając spokojne skupienie się na rozwoju własnego biznesu.

Księgowa dla Ciebie

biuro rachunkowe znajoma-ksiegowa.pl

Nasze biuro rachunkowe z siedzibą w Markach obsługuje Klientów z całego kraju. Specjalizujemy się w świadczeniu usług księgowości online, obsługując firmy z różnych regionów, w tym z Warszawy, Poznania oraz mniejszych miejscowości. Nie czekaj, skontaktuj się z nami już teraz i nie przepłacaj za profesjonalne usługi księgowe! Biuro rachunkowe Marki zaprasza do współpracy!

Zapoznaj się z naszymi lokalnymi propozycjami, takimi jak biuro rachunkowe Targówek czy biuro rachunkowe Zielonka, aby znaleźć ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.

Skrót PKD oznacza Polską Klasyfikację Działaności.

Kody PKD to pięcioznakowe symbole, które określają, jakiego typu działalność prowadzi dana firma. Każda osoba zakładająca działalność gospodarczą musi wybrać co najmniej jeden kod PKD, który pasuje do świadczonych przez nią usług.

Możemy skorzystać z baz kodów PKD dostępnych w Internecie i wyszukać w nich kod, który w największym stopniu pasuje do Twojego profilu działalności. PS. korzystanie z bazy na stronie rządowej biznes.gov.pl jest bardzo niewygodne, lepiej przeglądać bazę na stronach innych firm.

Jeśli mamy wątpliwość jaki kod powinniśmy wybrać, to możemy zapytać o poradę księgową.

Można także wyszukać w bazie CEIDG firmę naszego konkurenta, który świadczy najbardziej zbliżone usługi do naszych i podejrzeć, jakie ma wybrane kody PKD.

W ostateczności można złożyć płatny wniosek w Urzędzie Statystycznym w Łodzi o wydanie odpowiedniej opinii.

Wystarczy wejść do bazy przedsiębiorców CEIDG, odszukać wybraną firmę podając np. jej numer NIP, nazwę lub dane przedsiębiorcy (te informacje powinniśmy znaleźć na stronie internetowej danej firmy) i sprawdzić jej wpis w CEIDG. Są w nim wymienione punkty PKD przypisane do danej firmy.

Wybierz księgową.

Wszystko na czas, szybki kontakt mailowy i telefoniczny, prowadzenie przez niekiedy zawiłe procedury. Miła i fachowa obsługa.

Ewelina Jastrzębska

Warszawa

Rzetelność, profesjonalizm i życzliwość. Pani Monika cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania, jakie miałam zakładając własną działalność i jasno tłumaczyła wszelkie zawiłości. Polecam z całego serca!

Ewa Tacka

Poznań

Od ponad roku korzystam z pomocy Pani Moniki, znajomej-księgowej. Uważam, że jest to osoba bardzo kompetentna, rzetelna, miła i pomocna. Polecam usługi jej biura.

Paweł Czeluściński

Warszawa

Te artykuły też mogą Cię zainteresować

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *