PKD fizjoterapeuta – kod PKD 86.90.A

PKD fizjoterapeuta

Kody PKD fizjoterapia: 86.90.A

W przypadku fizjoterapeutów najczęściej obowiązuje kod PKD o numerze 86.90.A: „Działalność fizjoterapeutyczna„.

Każdy przedsiębiorca podczas zakładania działalności gospodarczej musi określić jaki rodzaj działalności będzie prowadził. W tym celu należy wybrać co najmniej jeden kod PKD. W Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) usługi fizjoterapeutów zostały uwzględnione w sekcji „Q”, dziale 86, grupie 86.9 oraz klasie 86.90. Dokładny kod PKD dla tego typu działalności to 86.90.A

Zgodnie z oficjalnymi informacjami znajdującymi się na portalu biznes.gov.pl wspomniana podklasa obejmuje m.in. oferowanie takich usług jak:

  • indywidualną lub zespołową działalność fizjoterapeutów, prowadzoną w takich dziedzinach jak:
    • diagnostyka fizjoterapeutyczna
    • fizykoterapia
    • hydroterapia
    • masaż leczniczy
    • terapia ruchowa
    • inne podobne dziedziny związane z fizjoterapią

Działalność ta może być prowadzona w placówkach medycznych takich jak:

  • przychodnie (ogólne, przyszpitalne, medycyny pracy, przy domach pomocy społecznej)
  • specjalistyczne placówki medyczne inne niż szpitale
  • prywatne gabinety
  • dom pacjenta
  • obiekty zapewniające zakwaterowanie inne niż szpitale

Uwaga: wszędzie jasno jest podkreślane, że miejsce prowadzenia tego typu działalności musi być inne niż szpital.

Fizjoterapia - co zrobić, gdy masz problem z ustaleniem kodu PKD?

Jeśli mimo uwzględnienia powyższych informacji napotykasz trudności w ustaleniu właściwego kodu PKD dla swojej działalności, możesz skorzystać z kilku alternatyw:

  • skonsultuj się z ekspertem w swoim biurze rachunkowym, aby dowiedzieć się, który kod najlepiej odpowiada charakterowi Twojej działalności. Księgowi obsługujący różne firmy posiadają wiedzę, która może być pomocna w tej kwestii. Polecamy skorzystanie z tej opcji 🙂
  • znajdź przedsiębiorstwo oferujące podobne usługi i sprawdź w bazie CEIDG, jakie kody PKD są mu przypisane. To również dobre rozwiązanie – szybkie, proste i darmowe.
  • złóż stosowny wniosek z zapytaniem do Urzędu Statystycznego w Łodzi (niezależnie od miejsca prowadzenia działalności). Urząd wyda opinię dotyczącą odpowiedniego kodu PKD dla Twojego przypadku. Należy jednak pamiętać, że ta opcja jest bardziej czasochłonna, a za zgłoszenie wniosku zapłacisz ponad 60 zł.

Księgowa dla Ciebie

biuro rachunkowe znajoma-ksiegowa.pl

Księgowa dla fizjoterapeuty

Przed rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej, zdecydowanie zaleca się znalezienie odpowiedniego biura rachunkowego. Kompetentna księgowa nie tylko służy pomocą w doborze odpowiedniej formy opodatkowania, dopasowanej do charakteru Twojej firmy i korzystnej dla Ciebie, ale również udziela wskazówek dotyczących optymalnego wykorzystania różnych ulg.

Zapoznaj się z pełną gamą usług oferowanych przez Znajomą Księgową. Jej profesjonalna obsługa pomoże Ci skutecznie zarządzać księgowością i podatkami, umożliwiając spokojne skupienie się na rozwoju własnego biznesu.

Nasze biuro rachunkowe z siedzibą w Markach obsługuje Klientów z całego kraju. Specjalizujemy się w świadczeniu usług księgowości online, obsługując firmy z różnych regionów, w tym z Warszawy, Poznania oraz mniejszych miejscowości. Nie czekaj, skontaktuj się z nami już teraz i nie przepłacaj za profesjonalne usługi księgowe! Biuro rachunkowe Marki zaprasza do współpracy!

Zapoznaj się z naszymi lokalnymi propozycjami, takimi jak biuro rachunkowe Targówek czy biuro rachunkowe Zielonka, aby znaleźć ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.

W skrócie

W przypadku fizjoterapeutów prowadzących działalność gospodarczą należy zazwyczaj wybrać kod PKD 86.90.A. Obejmuje on szeroki zakres usług fizjoterapeutycznych, takich jak diagnostyka, fizykoterapia, hydroterapia, masaż leczniczy i terapia ruchowa.

Działalność z tym kodem PKD można prowadzić w różnych miejscach, m.in. w przychodniach, specjalistycznych placówkach medycznych, prywatnych gabinetach, a nawet w domach pacjentów. Działalność nie może być prowadzona w szpitalach.

Jeśli masz wątpliwości dotyczące wyboru odpowiedniego kodu PKD, to możesz np. skontaktować się z biurem rachunkowym.

Skrót PKD oznacza Polską Klasyfikację Działaności.

Kody PKD to pięcioznakowe symbole, które określają, jakiego typu działalność prowadzi dana firma. Każda osoba zakładająca działalność gospodarczą musi wybrać co najmniej jeden kod PKD, który pasuje do świadczonych przez nią usług.

Możemy skorzystać z baz kodów PKD dostępnych w Internecie i wyszukać w nich kod, który w największym stopniu pasuje do Twojego profilu działalności. PS. korzystanie z bazy na stronie rządowej biznes.gov.pl jest bardzo niewygodne, lepiej przeglądać bazę na stronach innych firm.

Jeśli mamy wątpliwość jaki kod powinniśmy wybrać, to możemy zapytać o poradę księgową.

Można także wyszukać w bazie CEIDG firmę naszego konkurenta, który świadczy najbardziej zbliżone usługi do naszych i podejrzeć, jakie ma wybrane kody PKD.

W ostateczności można złożyć płatny wniosek w Urzędzie Statystycznym w Łodzi o wydanie odpowiedniej opinii.

Wystarczy wejść do bazy przedsiębiorców CEIDG, odszukać wybraną firmę podając np. jej numer NIP, nazwę lub dane przedsiębiorcy (te informacje powinniśmy znaleźć na stronie internetowej danej firmy) i sprawdzić jej wpis w CEIDG. Są w nim wymienione punkty PKD przypisane do danej firmy.

Wybierz księgową.

Wszystko na czas, szybki kontakt mailowy i telefoniczny, prowadzenie przez niekiedy zawiłe procedury. Miła i fachowa obsługa.

Ewelina Jastrzębska

Warszawa

Rzetelność, profesjonalizm i życzliwość. Pani Monika cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania, jakie miałam zakładając własną działalność i jasno tłumaczyła wszelkie zawiłości. Polecam z całego serca!

Ewa Tacka

Poznań

Od ponad roku korzystam z pomocy Pani Moniki, znajomej-księgowej. Uważam, że jest to osoba bardzo kompetentna, rzetelna, miła i pomocna. Polecam usługi jej biura.

Paweł Czeluściński

Warszawa

Inne materiały dotyczące kodów PKD

Te artykuły też mogą Cię zainteresować