PKD fryzjerstwo – kod PKD 96.02.z

PKD fryzjerstwo

Kody PKD fryzjerstwo: 96.02.z

W przypadku osób prowadzących zakłady fryzjerskie obowiązuje kod PKD o numerze 96.02.Z: „Fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne”.

Przy zakładaniu działalności gospodarczej każdy przedsiębiorca musi określić jaki rodzaj działalności będzie prowadził, wybierając co najmniej jeden kod PKD. W Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) usługi fryzjerskie zostały uwzględnione w sekcji „S”, dziale 96, grupie 96.0 oraz klasie 96.02. Dokładny kod PKD dla tego typu działalności to 96.02.Z

Zgodnie z informacjami znajdującymi się na stronie biznes.gov.pl wspomniana podklasa obejmuje m.in. oferowanie takich usług jak:

 • mycie, prostowanie, obcinanie, układanie, czesanie, suszenie, farbowanie włosów
 • robienie trwałej ondulacji
 • golenie i przycinanie brody
 • masaż twarzy
 • manicure, pedicure
 • robienie makijażu
 • inne zabiegi kosmetyczne, które nie zostały przypisane do żadnej innej klasy

Klasa (ten kod PKD) nie zawiera:

 • robienia tatuaży i piercingu
 • produkowania peruk

Kod PKD fryzjerstwo mobilne

Biorąc pod uwagę wcześniej podane informacje o tym, co jest uwzględnione a co nie w klasie 9.6.02.Z, w przypadku oferowania fryzjerstwa mobilnego również mamy do czynienia z tym samym punktem PKD: 96.02.Z.

Fryzjerstwo - co zrobić, gdy masz problem z ustaleniem kodu PKD?

Jeśli pomimo wzięcia pod uwagę powyższych informacji masz problem z określeniem odpowiedniego kodu PKD dla swojej firmy, to możesz skorzystać z kilku rozwiązań:

 • dopytaj w swoim biurze rachunkowym, jaki kod najbardziej pasuje do Twojej działalności – księgowi obsługujący wiele firm bez problemu mogą doradzić.
 • znajdź firmę świadczącą podobne usługi i sprawdź w bazie CEIDG, jakie kody PKD są do niej przypisane (też dobra opcja – szybka, prosta i darmowa)
 •  możesz złożyć odpowiedni wniosek z zapytaniem do Urzędu Statystycznego w Łodzi (niezależnie od tego, gdzie prowadzisz działalność). Urząd wyda opinie dotyczącą tego, jaki kod PKD pasuje do Twojego przypadku. Ta opcja jest bardziej czasochłonna, formalna i w tym przypadku zapłacisz ponad 60 zł za zgłoszenie wniosku. 

Księgowa dla fryzjera

Jeszcze przed założeniem działalności gospodarczej warto znaleźć dobre biuro rachunkowe. Księgowa może Ci doradzić nie tylko w kwestii wyboru odpowiedniej formy opodatkowania, która będzie pasować do Twojego typu firmy i będzie dla Ciebie najbardziej korzystna, ale także podpowie jak optymalnie skorzystać z różnych ulg.

Polecamy usługi Znajomej Księgowej.

Księgowa dla Ciebie

biuro rachunkowe znajoma-ksiegowa.pl

Nasze biuro rachunkowe z Marek obsługuje Klientów nie tylko z okolicy, ale również z całej Polski. Prowadzimy księgowość online np. dla firm z Poznania oraz Warszawy. Nie zwlekaj z kontaktem. Zgłoś się do nas już dziś i nie przepłacaj!

Sprawdź nasze przykładowe oferty lokalne, takie jak biuro rachunkowe Ząbki czy też biuro rachunkowe Targówek.

Skrót PKD oznacza Polską Klasyfikację Działaności.

Kody PKD to pięcioznakowe symbole, które pokazują, jakiego typu działalność prowadzi dana firma. Każda osoba zakładająca działalność gospodarczą musi wybrać co najmniej jeden kod PKD, który pasuje do świadczonych przez nią usług.

Możemy skorzystać z baz PKD dostępnych w Internecie i wyszukać w nich kod, który w największym stopniu będzie pasował do Twojego profilu działalności. PS. korzystanie z bazy na stronie rządowej jest bardzo niewygodne, lepiej przeglądać bazę na stronach innych firm.

Jeśli mamy wątpliwość jaki kod powinniśmy wybrać, to możemy zapytać o poradę księgową.

Można także wyszukać w bazie CEIDG firmę naszego konkurenta, który świadczy najbardziej zbliżone usługi do naszych i podejrzeć, jakie ma wybrane kody PKD.

W ostateczności można złożyć płatny wniosek w Urzędzie Statystycznym w Łodzi o wydanie odpowiedniej opinii.

Wystarczy wejść do bazy przedsiębiorców CEIDG, odszukać wybraną firmę podając np. jej numer NIP, nazwę lub dane przedsiębiorcy (te informacje powinniśmy znaleźć na stronie internetowej danej firmy) i sprawdzić jej wpis w CEIDG. Są w nim wymienione punkty PKD przypisane do danej firmy.

Wybierz księgową.

Wszystko na czas, szybki kontakt mailowy i telefoniczny, prowadzenie przez niekiedy zawiłe procedury. Miła i fachowa obsługa.

Ewelina Jastrzębska

Warszawa

Rzetelność, profesjonalizm i życzliwość. Pani Monika cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania, jakie miałam zakładając własną działalność i jasno tłumaczyła wszelkie zawiłości. Polecam z całego serca!

Ewa Tacka

Poznań

Od ponad roku korzystam z pomocy Pani Moniki, znajomej-księgowej. Uważam, że jest to osoba bardzo kompetentna, rzetelna, miła i pomocna. Polecam usługi jej biura.

Paweł Czeluściński

Warszawa

Inne materiały dotyczące kodów PKD

Te artykuły też mogą Cię zainteresować

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *